| viatadecacat a întrebat:

Hei am si eu o problema, de mult timp imi miroase gura urat mai ales dimineata si seara, dar si in timpul zilei si cateodata, o data la 2 zile imi iasa niste bobite albe asa din gat (cred) urat mirositoare care lasate la aer se fac mici si maro, ele iasa fie ca tusesc, stranut sau pur si simplu. Ce am, ce sunt acele chestii albe? Voi a-ti patit asa ceva? Funda si multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei17 a răspuns:

"Bobitele" = sputa.
Probabil ai vreo boala a sistemului respirator, cred ca o bronsita. Sau poate ai laringita. Sau poate ai luat tusive, expectorante in ultimul timp, cum e Erdomedul.
Cat despre respiratia urat-mirositoare, se poate rezolva cu pasta de dinti, guma de mestecat, zeama de lamaie (cea mai buna, dar e iritanta pentru stomac), mere.

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Ar putea fi puroi dar nu cred, cel mai sigur ai vre un dinte cariat sau ceva de genu...

| andrei88u a răspuns:

Ai cumva astm bronsic sau vreo alta boala de plamani? daca da, e clar de acolo se trag "bobitele". Daca nu te stii cu vreo afectiune du te la un medic sa te consulte. Spala-te mai des pe dinti, foloseste apa de gura si nu o sa ti mai miroasa gurawinking

| getutageo a răspuns:

Este posibil sa ai o infectie in gat dar cel mai bine este sa te buci la medic