| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp scuip din gat niste bobite albe urat mirositoare si ma jeneaza foarte tare, si simt un disconfort in gat. Am cautat si pe google, ba ca ar fi resturi de mancare, ba ca ar fi de la paraziti intestinali. Ati patit vreodata asa ceva? Stiti ce ar putea fi si la ce doctor ar trebui sa ma duc pentru problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Este singurul in masura sa te indrume la un medic specialist, cu trimitere.

| CuriousStuff a răspuns:

Medicul de familie si pe urma la gastroenterolog si/sau pneumolog daca la gastro zic medicii ca esti sanatos.

| BotezanDaniel a răspuns:

Sanatatea este o avere pe care multi o pretuiesc, si tu, daca o pierzi stii cat de tare doare! Du-te la un medic.Are studii despre ajutor sanitar, Eu nu te pot ajuta, dar te pot incuraja cu insanatosire grabnica, sau cu ''Sanatate!'' daca nu ai nimic, ca sa ramai sanatos! big grin Raspuns castigator? big grin

| LoredanaS19 a răspuns:

Părerea mea este sa te duci la doctorul de familie, el iti va spune exact ceea ce trebuie sa faci si ce medicamente sa iei, ar fi cel mai indicat pentru tine si pentru sănătatea tahappy