| uuu_7824 a întrebat:

Hei, am si eu o problema.De pe la vreo 11 ani, cand au inceput sa`mi creasca sanii am observat ca cel stang este mai mic decat cel drept. Am crezut ca e normal si ca in timp problema se va remedia, dar acum am 14 ani si cel drept este cu mult mai mare decat cel stang.Ma deranjeaza si nu stiu ce as putea face. Intrebarea mea este: O sa se remedieze problema in viitorul apropiat sau o sa ramana asa mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

E perioada de pubertate și e normal,însă dacă diferența este foarte mare trebuie să mergi la medic. Dacă e o diferență mică, care nu se vede decât dacă te uiți foarte atent nu e nici o problemă, este perfect normal.

Multă sănătate!

| Ramo80 a răspuns:

E adevarat, sanii nu sunt egali. Nu vreau sa te supar sau sa te ingrijorezi, dar daca diferenta este destul de mare, se va vedea mereu. Asa a patit si sora-mea si pe la 20 de ani sanul drept era aproape dublu fata de cel stang. Singura solutie a fost corectarea lor prin operatie estetica.

| ancadragutza a răspuns:

Ce ai tu este perfect normal in perioada de pubertate ssi vor ramane asa pana pe la 18 19 ani, se va mai remedia putin dar nu de tot, intotdeauna partea dreapta a corpului este putin mai dezvoltata decat partea stanga.nu iti face griji, e ceva normal nu-i nicio probleme stai linistita P S studenta la medicina

| tinaHd a răspuns:

Nu e nimic stai linistita, asa e la toata lumea:*:*