| Kamakara a întrebat:

Hei. Aseara m-a mancat capul si m-am scarpinat si cred ca am dat peste o alunita si cred ca am rupt-o putin.De curs sange nu mi-a curs,dar du[a ce m-am scapinat mi-am dat cu alcool sanitar in locul acela si m-a usturat putin. Cred ca am mai rupt-o, dar tot asa, fara sange fara nimic. Exista risc de cancer de piele? Am 14 ani! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Nu faci niciun cancer. Câte aluniţe mi-am rupt eu şi n-am păţit nimic...
Mergi la un medic dermatolog, ca să scapi de griji.