| snake28 a întrebat:

In seara asta m-am scarpinat pe o alunita si mi s-a parut ca am luat ceva maro dupa ea....si a ramas mai deschisa la culoare dar nu sa inrosit si nu a curs sange si are forma normala... exista vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca alunita nu a sangerat, nu e niciun risc.

| pisicutzamik a răspuns:

Daca incepe sa te usture, mergi la doctor sa nu patesti ceva grav!

| NoName000001 a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat, dar după câteva zile și-a revenit la normal. Oricum, există mereu riscuri...