| Cristi7790 a întrebat:

Hei. Azi a fost foarte cald, am fost la munca și momentan nu deținem aer condiționat, a fost foarte cald, toată ziua am simțit ca ma sufoc, am venit acasă și am simțit o durere de cap la ceafa, în umeri și piept, mi-a fost rău și aveam amețeli. Am luat un medicament, nu ma mai doare nimic însă simt o stare de oboseala, amețeală, nu am pofta de mâncare, de abia am reușit sa mănânc o data azi și atunci puțin. Nu am stat în soare și m-am hidratat mult azi. Poate să-mi spună cineva care pot fi urmările dacă stau mai multe zile în căldură? Precizez ca nu stau în soare, dar stau la o temperatura de 40 45 grade timp de 8 ore pe zi. Se poate întâmpla ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Design2021 a răspuns:

Trebuie sa te hidratezi bine, eventual sa iti cumperi si de la farmacie pliculete cu saruri si minerale.
Poti sa lesini sau sa ajungi la spital, dupa o perfuzie o sa fi ca nou sa o iei de la capat!