| Denisa09deni a întrebat:

Hei! Bun..deci de ceva vreme ceva e in neregula. Plang din orice, am insomnii (la modul dorm maxim 3 ore pe zi) si ma enervez foaarte repede. Credeti ca totul are legatura cu insomniile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Poate e anxietate sau depresie. te nelinisteste ceva, incearca sa te calmezi, gaseste-ti ceva care sa te relaxeze, iesi din zona aia de tulburare.

1 răspuns:
| Shammal a răspuns:

Concentreaza-ti atentia pe lucruri placute, activitati care te pasioneaza, dans, citit, vizionat, pictat, scris, aranjat lucruri, cumparaturi, mers cu bicicleta, role, ascultat muzica, invatat limbi straine, meditat, plimbat. Nu incerca sa vezi cauza fa ce iti place si nu vei mai avea spatiu pentru lucrurile care nu-ti plac.