| Pukca a întrebat:

Ma enervez foarte repede si innebunesc. Credeti ca ar putea fi din cauza ca nu dorm noaptea?

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Somnul este foarte important pentru organism. Pierzând nopțile aiurea, devi irascibila și de aici te enervezi din orice.

| RAY a răspuns (pentru AndaAlexandra):

Explicatia biologica este faptul ca nivelul cortizolului este asociat cu Melatonina
, de asta se simte nervos, Melatonina duce la scaderea cortizolului, dar cum voi mergeti la scoala doar sa va faceti prezenta cum sa stii

| AndaAlexandra a răspuns (pentru RAY):

Eu i-am răspuns simplu, pe înțelesul tuturor. De ce sa folosesc cuvinte pe care nu le-ar fi înțeles?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da si s-ar putea să ai nevoie de niste calmante, somnifere. Mergi la un doctor!

| ONR1R4 a răspuns:

NORMAL daca stai toata noaptea treaza si te joci fifia si alte PROSTI
Normal ca ati afecteaza sănătatea.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Și ce faci tu toată noaptea?

| Pukca explică (pentru BiencutzaBia20):

E vara, nu prea ai somn... ce sa faci? Te uiti la filme/seriale, stai pe tel, te joci... nu am postat asta ca sa ma tragi la raspundere si sa te iei de mine. Era doar o intrebare!