| Elisabeta21 a întrebat:

Hei! Ceva recomandari pentru a scapa de celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| piSsuletZ a răspuns:

Incearca sa faci sport dar sa cauti niste exercitii speciale pentru zonele afectate.Iar la mancare renunta cat poti de mult la sare. Cum spunea altcineva aici, important e sa fi sanatoasa, celulita o au multe femei nu e asta cea mai mare problema. big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sport, in special jogging (dimineata sau seara).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general slabitul ajuta cel mai mult, la egal cu sportul. Adica sa pui masa musculara in zona respectiva. Dar, poti fi si slaba si sa ai si celulita, si poti sa ai muschi si sa ai celulita. Este in mare parte genetic. Daca ai ceva noroc poti sa o diminuezi destul de mult, daca nu, asta e, sa slabesti si sa faci sport nu strica oricum! Sa nu te simti prost daca nu poti scapa de ea, foarte multe persoane au, e ceva normal. Ceea ce conteaza e sa fii tu sanatoasa si sa te simti bine.