| blackcat99 a întrebat:

Hei. Dau fundita cui ma ajuta. De cateva zile am o scurgere alba, foarte vascoasa. Nu are niciun fel de miros,dar e foarte abundenta. Sa nu ziceti ca e vorba despre candidoza ca am avut, si stiu cum e. Despre ce s-ar putea sa fie vorba? E foarte enervanta "problemuta" asta si din aceasta cauza am apelat la ajutorul vostru. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
In general scurgerile apar inainte menstruatiei(ciclului). Probabil ca iti va veni menstruatia nu e nimic in neregula. Insa daca scurgerea este vascoasa s-ar putea sa ai o probleme. Poate ai racit sau ceva de genul. Daca nu iti trece timp de maxim 2-3 zile ar trebui sa consulti un medic sau sa vorbesti cu un adult. Uite un site http://always.ro/yourbody/yourbody.php o sa te ajute.

3 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Daca esti in perioada de dinainte de ciclu, scurgerilea ar putea fi normale. In general, acestea apar cu cateva zile inainte de a a-ti veni si ciclul. Daca nu, inseamna ca este o problema de serioasa, o raceala sau ceva de genul asta.

| piti77 a răspuns:

Daca nu esti in perioada menstuatiei (desi cred ca ai fi observat pana acum daca aveai modificari ale secretiei in aceasta perioada) atunci sfatul meu este sa mergi la medic pentru analize. orice modificare a secretiei poate fi semnul unei infectii. astfel de probleme netratate la timp, chiar si o banala raceala, pot avea consecinte grave pe termen lung

| IoanaLoredana a răspuns:

Control ginecologic.E singurul mod in care poti scapa de problemuta.El iti va da un tratamenthappy