| camelia4949 a întrebat:

Hei, de vreo 4 zile am observat ca mi-au aparut undeva pe picior spre fund multe bubite rosii, vad ca acum incep sa ma si doara putin, am incercat sa imi dau cu Locoid 0, 1% sa vad poate se duc, dar doar s-au micsorat putin. Mama a zis ca poate este o iritatie sau o alergie la ceva sau am mancat ceva stricat, am mai citit si pe net ca am gasit ca poate este de la soare sau de la polenul de primavara... de la ce credeti ca este? si cam ce crema sau pastile as putea lua sa vad daca se duce? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lisiele a răspuns:

Alergia de la mancare iese prima data pe burta nicidecum sub buca.Alergia de la soare apare pe maini prima data nu sub buca.1 din variante este ca ai facut bubite de la transpiratie.Incearca sa pastrezi zona uscata si curata, evita sa mai transpiri acolo. Poti lua Clorocalcin solutie(20 de picaturi de 4ori pe zi timp de 2sapamani)sau claritin pastile(o pastila pe zi).

1 răspuns:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Poate fi din cauza soarelui sau ai mananacat ceva stricat.Cel mai bun sfat este sa o ei pe mama ta de mana si sa va duceti la doctorul de familie.