| trisprior a întrebat:

Heei TPU sunt la mare si acum mi-a aparut un fel de iritatie pe picior,de la degete pana la genunchi,s-a inrosit pielea si au aparut un fel de bubițe, sper ca ati ineles ce vreau sa zic laughing Mi se pare ciudat ca mi-au aparut brusc, in aprox 1.30-2 ore.Primele 15 min sa zicem am avut mancarimi,iar peste vreo ora au inceput niste usturimi groaznice de nu mai puteam merge. M-am dat cu niste crema de galbenele pentru ca doar asta am la mine in momentul de fata,si s-a mai calmat putin... O fi vreo iritatie/arsura solara/alergie? Desi cea din urma nu prea cred,pentru ca am mancat lucruri ok,si nu mi-ar fi aparut simptome doar pe picioare,nu?
Tin sa mentionez ca m-am dat cu crema de protectie pe tot corpul, mai putin pe picioare, daca are vreo relevanta laughing multumesc anticipat
P.s. Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Admunssen a răspuns:

Daca ai intrat in mare cu siguranta ai intalnit o meduza. Trece cu amoniac, cei responsabili cu plaja ar trebui sa aiba. Daca nu ai intrat in mare, intra repede intr-un cabinet medical.

1 răspuns:
| codorilore a răspuns:

Daca ai intrat in mare, poate ai intalnit o meduza, dar in orice caz consulta un medic