| ChristineDiaz a întrebat:

Hei, deci de 3 saptamani nu am mancat paine, prajeli, carne, dulciuri si alte chestii care ingrasa. Daca maine mananc o punga de cipsuri si niste bomboane cu ciocolata, ma voi ingrasa? Am auzit de la unii ca tin de luni pana sambata dieta si duminica e rasfat, adica poti manca ce vrei, eu pana acum n-am mancat. au trecut 3 saptamani si mi-e pofta laughing))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat mananci cu moderatie nu iti face nimic rau

| Deliiiia a răspuns:

Cum să-ti zic, nu neapărat te îngraşi, dar dieta nu va avea efect.

În timpul dietei organismul percepe alimentaţia ca o înfometare. Dacă tu îţi permiţi o scăpare, organismul va profita şi va trata înfometarea cerându-ţi un exces de hrană. Nu e exclus să pui pe tine din cauza culpabilităţii, ştiu persoane care de la o bucăţică de ciocolată se îngraşă fiindcă ele chiar cred asta.

Din punctul meu de vedere dietele sunt inutile şi nu dau rezultate pe termen lung. Îţi recomand cartea,, Ascultă, mănâncă şi încetează să te mai controlezi''.

| n1445 a răspuns:

Pai dupa atata timp de dieta vrei sa o strici cu ce-i mai rau? laughing
Zilele astea am citit pe Instagram un citat motivator, poate te ajuta si pe tine: "Nu renunta la ce iti doresti cel mai mult pentru ce iti doresti in acest moment!" Multa bafta! :*

| GamingLiviu2000 a răspuns:

E bine daca tii dieta.Dar odata pe saptamana daca te rasfeti un pic nu-i nimic. Pe urma daca ai chef fa niste sport ca sa arzi caloriilewinking Multa bafta la dieta Funda?