| simplegirl2 a întrebat:

Hei fetelor! Cine imi spune un tratament sau alte metode de a reduce durerea si durata ciclului menstrual? ceva in afara de pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Ceaiul de coada soricelului
Ceaiul de busuioc sau cimbru
Ceaiul de scortisoara
Uleiul de ciubotica-cucului si uleiul de coacaze negre
Cataplasme calde

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sport in fiecare zi a lunii, inclusiv in zilele menstruatiei. In maxim 6 luni o sa incepi sa vezi rezultatele

| RorySan a răspuns (pentru Brigaela):

Aveti foarte mare dreptate..La mine una a dat rezultate

| Brigaela a răspuns (pentru RorySan):

Si la mine. Si, din pacate, cand am renuntat la sport (din prostie si lene) s-au vazut imediat efectele inverse

| RorySan a răspuns (pentru Brigaela):

Am renuntat si eu candva.dar am decis sa reiau.m-am gandit ca daca imi face bine..de ce nu as continua

| simplegirl2 explică (pentru RorySan):

Daca faci sport se reduce din durata sau ce se intamplaa?

| RorySan a răspuns (pentru simplegirl2):

Din durere. durata o am mereu la fel

| Dididiutza a răspuns:

Incearca crema puterea ursului si eu aia folosesc

| simplegirl2 explică (pentru Dididiutza):

O am... ajuta la scurtarea duratei?

| Dididiutza a răspuns (pentru simplegirl2):

Nu,este pentru durere