| GeOrGiAnA2004 a întrebat:

Hei guys :3 am o intrebare legata de menstruatie am 10 ani secretie vaginala de aprox. 2 ani si sanii mi s-au dezvoltat tot de acum 2 ani, de fapt 2 ani si cateva luni. Cat despre parul axilar si cel... mda... Stiti voi am de cam 4 luni. Pai nu mai e mult si implinesc 11 ani cateodata am dureri de spate si abdominale, si sunt mai tot timpul stresata. Ma gandesc ca nu mai e mult pana la ciclu avand in vedere ca mamei i-a venit la 11 ani si as vrea sa stiu daca mai e mult sau va aparea in curand. Funda la primul raspuns bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, pari sa fii aproape. Ai grija sa ai la tine absorbant si sa te poti curate daca vine cand esti la scoala.
Secretia ar trebui sa arate aproximativ ca un albus de ou si sa nu aiba miros. Daca nu este asa, ar trebui sa mergi la doctor, poti avea o infectie jos.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acea secretie vaginala ustura/miroase urat? o sa iti vina CM, dar nu stim cu exactitate.
Daca miroase urat acea secretie, vorbeste cu mami tau, poate ai si o infectie
O zi bunahappy

| GeOrGiAnA2004 explică (pentru caramela):

Nu ustura si nici nu miroase urat, dar vine destul de des cam odata la 2 zile sau cateodata chiar in fiecare zi

| Jhonny22 a răspuns:

Pai nu e nimic neobisnuit...o sa-ti vina cat de curand...devii femeie tongue

| DoamnaIONELAIONELUL123 a răspuns:

Buna! as vrea sa te anunt ca ai o problema foarte mare!
menstra ta nu trebuie sa vina prin pasarik ea trebuie sa vine pe fund asa este normal! sper ca te-am ajutat cu menstra ta ps. sunt doctor de pasarik