| Groza_Daly_1997 a întrebat:

Hei :* Stie careva cat este valabil un aviz epidemiologic pentru tabara? Cam cu cat timp inainte as putea sa-l scot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Cat mai aproape de ziua plecarii. De exemplu : pleci pe 31 la ora 6 Dimineata, iei pe 30. Daca ai pleca la orq 6 seara, ai putea sa o iei pe data de 31, caci ai timp sa te ducisa te duci.De obicei organizatorii de tabara anumta

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 30 zile e valabil

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Practic e o formalitate prostia asta. Dar in functie de laborator, analizele pot dura si 1 saptamana daca-s facute asa... pe concret, cu extras de exudat din gat, etc.