| DavidStoian a întrebat:

Hei TPU, acum două zile am făcut o entorsă la genunchi la ora de sport și mi-am băgat piciorul în ghips, dar pe o perioadă nedeterminată.Cam cat se ține piciorul în ghips pentru o entorsă la genunchi, voi mai avea risc de accidentare mărit după?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Daca e pe perioada nedeterminta inseamna ca medicul decide dupa un control. Si atunci pote prelungi perioada.