| sweetiegirl45 a întrebat:

Hei TPU, acum putin timp mi-a venit menstruația, dar cu sânge foarte foarte putin, este normal sa curgă asa putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Daca abia ti-a inceput menstruatia este normal, in timp se va regla, insa iti sugerez sa discuti aceste probleme cu mama ta care cu siguranta va lua masuri in cazul in care exista vreo anormalitate.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, având în vedere că este doar a 2-a menstruaţie ( deci, eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual ) este foarte normal happy

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ce intrebare pusa aiurea. Da, e normal. Nu-ti puteai intreba mama inainte? Sau pur si simplu sa cauti pe google?

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Da este normal, deoarece esti la inceput. Nu te ingrijora.dar daca acest flux(mic) persista luni bune ti-ar trebui un control la medicul ginecolog.