| Merilynne a întrebat:

Hei TPU!
Am 1.60 si 48 de kilograme.As vrea sa slabesc foarte tare astfel incat sa mi se vada toate oasele, mai ales coastele. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Singura varianta ar fi sa consumi o cantitate mai mica de mancare fata de cea obisnuita, sa eviti dulciurile si grasimile si sa bei multa apa sau ceaiuri neindulcite. Daca mai faci si miscare macar 30 de minute pe zi, atunci o sa slabesti mai repede, daca asta iti doresti.

5 răspunsuri:
| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

De ce ai vrea să slăbești în halul ăsta? Să se sperie lumea de tine? Rămâi așa cum ești, nimănui nu-i place o fată anorexică căreia i se văd oasele.

Pa, pa. wave

| dracu14 a răspuns:

Auschwitz

| τττ a răspuns:

Bună.
Nu face greșeala de a slăbi foarte rău. Vrei să fi anorexică? Ești destul de slabă. Dacă vrei, mai dă câteva kg jos cu ajutorul sportului sau a alimentării corecte.
Pa, pa.

| karsivan a răspuns:

Cred ca ar fi cazul de ajutor de specialitate.

| CassieBee a răspuns:

Si eu am 1.60 si 42 de kile. Sunt asa de cand ma stiu si nu pot sa ma ingras nicidecum. Ai fi tampita sa vrei sa slabesti. Fa abdomene si alearga, asa iti tonifiezi muschii si o sa ti se vada coastele intr-un mod placut.