| AnTinker a întrebat:

Sincer, am nevoie de ajutor! Am vrut sa slabesc pentru ca eram destul de plinuta si deja nu am mai putut controla. Mancam doar cateva bucati de pepene sau un mar atat, si am reusit sa slabesc insa nu ma mai pot controla.Nu suport sa mananc altceva decat fructe, mi se face greata daca mananc altceva.Paine si carne niciodata!
Am 16 ani .1.60 si 40 de kilograme.Prietenii imi spun ca sunt mult prea slaba ca mi se vad oasele, coastele...si ca ar trebui sa fac ceva sa ma mai ingras, insa imi e teama.
Am citit pe internet despre anorexie. si am ajuns la concluzia ca as putea avea aceasta boala. Mi se usuca pielea, imi cade parul, ametesc, ma simt obosita si uneori simt nevoia sa ma retrag sa fiu singura. Desi mi se zice ca sunt prea slaba.eu ma vad grasa.foarte grasa si imi doresc sa slabesc!
Am inceput sa imi dau seama abia dupa ce aveam zile cand am inceput sa ma simt mai obosita ca oricand.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te de urgenta la medicul tau de familie, iti va indica analize si te va ajuta. Expune-i situatia, nu ii ascunde nimic, nu e de joaca! S-ar putea sa iti indice si consiliere psihologica.

| Dianné a răspuns:

Problema pe care o ai tu, este una grava! Eu zic sa lasi sfaturile deoparte, si sa mergi de urgenta la un medic! analize, etc.Se va rezolva!
Pupici kiss

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Draga 40 de kg? Nustiu fa ceva...idealul ar fi sa ai 50 de kg, nu mi te pot inkipui confused. Daca ti-i greata consulta un medic ca nu-i de glumit cu sanatatea ai grija de tine!
Si inca una apreciez ca ai fost asa de tare si ai reusit sa slabesti kiss

| gingalatera a răspuns:

Este bine ca ti-ai dat seama ca esti slaba. Incearca sa asculti muzica vesela si sa urmaresti comedii, iar in privinta malnutritiei tale te sfatuiesc sa suplinesti necesarul de vitamine si minerale pentru organism cu un "praf" care contine aceste lucruri (pana vei reincepe sa ai mese regulate). Un astfel de praf ar fi aici:
http://ealoe.blogspot.com/2010/06/vanilie-forever-lite-ultra.html

| MaiMai13 a răspuns:

Poii stii ca prietenii si parintii spun deseori ca aratsi bine sau ca esti prea slaba
straight face
dar daca te consideri grasa ASA Esti
phbbbbt
asa is si eu Grasa
straight face
si ma chinui sa slabesc dar fara sport
tongue
doar ma infometezz
straight face
si`mi provoc varsaturi straight face
phbbbbt
Lasa nu`i ascultha ia si slabeste
:X
decat sa crezii o adunatura ca in mintea lor sigur e un gand " daca ar fi mai slaba :X"
phbbbbt
asa ca
na
cu placere
happy

| MissHappiness a răspuns:

Mergi la medic!