| AnnLy a întrebat:

Am aproape 13 ani si am 1.47 m si 38 de kg. Faza e ca sunt foarte slaba si nu am mai deloc forme...As vrea sa ma mai dezvolt.Va rog imi puteti da niste sfaturi? Ca sa ma mai ingras, ce trebuie sa mananc si ce nu trebuie, orele la care sa nu mananc, o dieta...Va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac.Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Ai aici tabelul complet al alimentelor pe care trebuie sa le mananci si care nu trebuie, cu valori nutritive http://dietapentrutine.blogspot.com
Succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai arderile accelerate.
Trebuie să ai trei mese principale pe zi și două gustări, alege micul dejun consistent, practică un sport de masă.
Pa, pa.

| Flaviucu a răspuns:

Du-te si mananca de la fast food cand vrei si multa ciocolata seara. Daca faci ceva sport iti sugerez sa mergi la o sala de forta si sa ceri "FX" la 2 kg, costa in jur de 50 de lei.

| ImiPlacToate a răspuns:

Eu am 10 si am 40 happy mananca carne orce te ingrasa, O zi buna