| Nutellajustforme a întrebat:

Am avut boala " mana - gura - picior " si acum aproape mi-a trecut. Dar a inceput sa mi se ia pielea de pe degetele de la maini si de la picioare :-s E ceva serios? Sau? Cine a mai avut aceasta boala sa imi spuna si mie cum s-a manifestat la ei puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Aceasta descuamare a pielii poate aparea dupa orice boala eruptiva a pielii. Nu e cazul sa te ingrijorezi.
http://www.i-medic.ro/boli/rubeola-sau-pojarul-german