| Ioana1985 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi sau mai bine spus, ceva pareri! Am 14 ani si ciclul mi-a intarziat,nu stiu cu cat pentru ca nu-mi aduc aminte data cand mi-a venit ultima data, stiu doar ca luna trecuta pe 14 februarie nu aveam ciclu si de atunci nu l-am mai avut, dar nu stiu daca ciclu mi-a venit in 5 luna trecuta(de exemplu) sau in 7 etc. Si nu,nu sunt insarcinata,nici primul sarut nu l-am avut si mi se pare ceva normal. Rog seriozitate, funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primii ani pot interveni intarzieri foarte mari de ordinul lunilor chiar, fara ca aceasta sa reprezinte un semnal de alarma.In multe situatii ciclul menstrual ramane neregulat toata viata, insa se poate ajuta/obliga organismul femeii cu ajutorul anticonceptionalelor sa aiba un ciclu regulat si constant de 28 de zile. Deocamdata nu ai de ce sa-ti faci griji sau probleme.Multa sanatate.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Stai calma, a fost doar o mica întârziere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa nu iti vina regulat. Data încă nu e fixa. Daca acum ti-a întârziat înseamnă ca ti se reglează. Asa e la început. Nu-ti face griji. happy

| catbug00 a răspuns:

Buna!
Esti la inceput, si e normal sa vina dereglat. Dupa primii doi ani de menstruatie, ciclurile sunt din ce in ce mai regulate.