| tiberida a întrebat:

Am o problema... de aseară mă doare in piept când înghit, fie propria mea saliva, fie lichide, fie mâncare normală. cu apa sau saliva mă doare doar in anumite poziții. Pur si simplu înghit si dupa 2-3 secunde simt undeva în partea de jos a pieptului ( depinde, am observat că se schimbă locația unde ma doare ) ca un nod, mă ține. de două ori până acum am avut comprese cu apa fierbinte pe piept, am băut multă apă. La masa după fiecare înghițitură simt nevoia să beau, dacă nu parcă stă mâncarea oprită acolo. Am si o pușchea pe gingie, de care nu sunt sigură dacă e, posibil ca îmi iese o măsea sau m-am zgâriat (am 13 ani) dar doare foarte rău. Eu m-am gândit că poate mi s-a blocat ceva în esofag. ce ziceți?
Helppp please. Funda! :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PinkyePiesOutlet a răspuns:

Nu stiu ce ai dar dupa ce ai descris s-ar putea sa fi inghitit ceva si acel ceva sa se fi blocat in esofag...cum ai descris e ti-as recomanda sa vizitezi un doctor si sa nu mananci lucurui solide ti-as recomanda sa bei multe lichide si sa mananci pilaf sau pireu sau gris pana ce vizitezi un doctor

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la doctor! Sa nu fie ceva grav.

| Lukasz a răspuns:

Nu stiu, cel mai bine e sa mergi la medic, el va stii, mai bine ai mergi la medic sa scapi de griji.Sau daca nu, zii mamei tale(daca nu stie), ea va stii ce sa faca happy
Sanatate!