| Claudia_1005 a întrebat:

fetelor am 17 ani si sunt micuta de statura si sunt cam grasutabig grinsi ma tot cert cu mama ma tot bate la cap sa slabesc bine inteles ca si eu vreau as vrea un sfat ce sa fac ca sa slabesc mai repede va rog ajutati-ma cu niste cure sau cu sfaturi plsssbatting eyelashesimi doresc foarte mult sa fiu ca celelate fete si imi este foarte greu cand ma critica ca sunt grasuta nu imi convine vreau sa gasesc o solutie ca sa nu mai fiu criticata de mama mea si de alte persoane ce pot sa fac? ajutati-ma cu niste sfaturi sau cure cu ce stiti voi mai bine cu ce a functionat la voi cel/cea mai bun sfat sau cura de slabire si care intr-adevar va functiona va primi fundahappy

3 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! In privinta inaltimi nu iti face griji eu am 16 ani si sunt mica de staturasad dar sunt slabutabig grin.Pai cred ca ar trebui sa faci sport.In weecand iesi in parc,alearga, joaca volie, handbal s.a.In privinta mancari:consuma legume in cantitate mare, Glucide, in cantitati reduse, Apa si cat mai multe proteine.

| AshuraElric a răspuns:

In primul rand cum adica "ca celelalte fete"tu crezi ca esti singura mai plinuta.Mama ta iti vrea binele "criticandu-te", doar nu vrei sa te incurajeze sa stai numai in pat, la TV si sa mananci multe ciocolata.Chiar vorbeam azi cu o tipa grasuta despre curele de slabire(ea a deschis subiectul whistling).Mi-a spus ca a incercat sa tina...ba chiar in unele zile nu manca ma deloc si daca o facea manca numai fructe, legume s.a.ca intr-un final dupa 2-3 saptamani sa slabeasca foarte putin si nici prea multa vlaga sa nu mai aiba.Intrebarea mea e: de ce sa cauti o metoda prin care sa te schimbi in loc sa-i faci pe cei din jur sa te accepte asa cum esti(ca tu sa te accepti). Daca vrei sa fi sanatos trebuie sa mananci si produse din carne, ca sa te menti in forma trebuie sa faci sport, si cat de greu poate fi sa faci putina miscare.Presupun ca tu stiai deja treburile astea, adica cat ai putea rezista mancand numai "iarba"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mananca intre mese
- trebuie eliminat in totalitate zaharul si amidonul
- ceapa alba
- cartof
- telina
- porumb
- orez
- fasole, mazare, linte
- branza, smantana
- paste
- cafea

In ce consta?
Micul dejun:
- suc obtinut dintr-o jumatate de grefa
- 1, 2 oua sevite dupa plac (fierte, omleta, prajite in cat mai multa grasime)
- 2 felii de bacon
- cafea decofeinizata, fara zahar, fara lapte sau ceai cu lamaie

Pranz
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate

Cina
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate
- legume gatite oricum si in orice cantitate

Inainte de culcare
- un pahar de lapte degresat sau unul cu suc de rosii (care trebuie sa te asiguri ca este natural si nu contine zahar)
funda?