| lianaverrt a întrebat:

Hei TpU
Aseara am visat-o pe mama ca avea cancer si era in ultima faza.M-am trezit plangandu-ma crying
Bunica(mama ei) si fratele mamei au murit de cancer.Imi e frica daca mama nu va suferii si ea de aceasta boala? Mama are probleme cu colecistul si ficatul si stomacul.Lucra in domeniul medicinii la Iasi.
E posibil ca faca si ea cancer?sad Plang de dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Stai liniștit, n-o să pățească nimic.
Sănătate.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai trezit plîngînd, nu plîngîndu te, ceea ce este o mare diferență, plîngîndu te inseamnă a te plînge, a fii nemultumită mereu de ceva, plîngînd semnifică o durere sufleteasca, sau fizica mare, enormă, faptul daca va face sau nu mama ta cancer, nu stim, sunt medici care nu stiu, dar ceea ce este sigur ca depinde de factori ereditari, dar si de ea ca om, daca se ingrijeste tine regim, si nu in ultimul rind daca este optimistă, ca daca este mereu incruntată, nervoasă, irascibilă atunci si bolile le atrage, tu ce virstă ai? Si nu mai plinge, ca visele nu inseamnă nimic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Te compoti precum in povestea lui Ion Creanga numita "Prostia omeneasca" cea cu drobul de sare. Intr-adevar incidenta cancerului este mult mai mare in cazul celor care provin din familii in care unul/unii membri au avut de suferit de aceasta boala. Insa nu este absolut deloc obligatorie aparitia bolii si la urmasi aceluiasi arbore genealogic.Te poti linisti deoarece este ilogic ceea ce faci. Multa sanatate.

| superuamen a răspuns:

Pai ai visat asta pentru ca sub constientul tau se gandea la cum celelate rude au avut si ii e frica sa nu aiba si mama ta, totul pleaca de la tine, cum iti pui in gand asta visezi ..asta se intampla, nu mai fi asa pesimista si gandeste pozitiv ca tu iti aduci raul la tine gandind asa. de ce ti-e frica de aia nu scapi