| Mirunax a întrebat:

Daca bunica mea, mama mamei mele a avut cancer la ficat este posibil ca sa am si eu?:-s

9 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

Fiecare om are cancer. Doar ca nu la toata lumea se "activeaza".

Oricum daca bunicul/bunica sau alti membrii ai familiei au avut cancer nu inseamna ca vei avea si tu. Nu are absolut nici o legatura cu familia.

Alexander21 incearca sa inventeze de la el din cap pentru ca e imposibil ca o boala precum cancerul sa fie transmisibila. "Activarea" cancerului tine de anumiti factori nu de natura genetica.

| Alexander21 a răspuns (pentru MadnessCaffe):

Http://medlive.hotnews.ro/......zeaza.html Mai cititi si voi in pana mea si carti, sau macar cate o stire, nu doar cartoon network.

| MadnessCaffe a răspuns (pentru Alexander21):

Tu ai citit ce e scris acolo sau esti batut in cap?

"Mituri false despre cancer :

Cancerul este contagios.Nici un tip de cancer nu este contagios."

| CGUL91 a răspuns:

Lol nu. Cancerul nu e o boala care se transimte. Mai ales genetic

| Alexander21 a răspuns (pentru CGUL91):

Serios? Mai citeste pe Gugle. Orice se transmite genetic. De la forme fizice,pana la comportament si boli. Intotdeauna fetele sunt mai expuse la bolile de familie transmise genetic. Precum boli mintale,de inima,cancer, diabet, etc.

| CGUL91 a răspuns (pentru Alexander21):

Prietene... Abia astept sa faci biologia din clasa a IX-a happy Bafta! Lasa tu google-ul ca si eu pot sa postez ca sfarsitul lumii e saptamana viitoare si o sa vezi chestia asta la stiriwinking

| Alexander21 a răspuns (pentru CGUL91):

Deja am terminat liceullaughing am 21 de ani

| CGUL91 a răspuns (pentru Alexander21):

Daca ai fost la un profil Real inseamna ca nu ti-a placut biologia deloc laughing hi5!

| CGUL91 a răspuns (pentru Alexander21):

Medicina de familie | Publicat la 14.3. 2011 | 4, 098 citiri
Este cancerul contagios? Cele mai frecvente MITURI despre cancer.
Hahaha! laughingrolling on the floor Mai citeste si tu titlul nu doar continutul