| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, aveam doua cosuri mari pe nas si a trebuit sa le scot fiindca se vedeau urat, insa mi s-a umflat nasul la cat am incercat sa le scot, sunt sanse ca nasul sa se fac stramb sau sa nu se mai desmufle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Sunt sanse foarte mari. Cunosc pe cineva, i s-a infundat cosul in mijlocul nasului, a crescut sub piele o galma, care s-a solidificat inauntru, si a ramas cu o creasta. Adica nasul era liniar, in linie dreapta, si acum e in forma de A intors, ca vrajitoarele de hallowrrn https://www.emag.ro/......DY03VVBBM/

| Denisa0954 a răspuns:

S a inflamat doar din cauza ca ai pus presiune asupra lui. Nu ai presat asa tare pe nas încât să fi strambat septul nazal

| Vikings1996 a răspuns:

Salut, in nici-un caz nu se stramba sau sa ramana umflat.
Incearca sa nu le mai strangi sau sa fi curat pe maini daca le strangi si sa le dezinfectezi cu spirt. Apropo s-ar putea sa fie furuncule si nu cosuri in cazul in care te dor si au puroi dar din cate stiu nu apar pe fata dar nu cred sa ai asa ceva.

| Ionescu1121 a răspuns:

N-ai treabă! Se dezumfla după o zi sau două! Așa păţesc mai mereu când îmi sparg cosurile de pe nas! Stai liniștit!