| Gabii0626 a întrebat:

Hei TPU... dacă iau Anastasia valter shape ca să slăbesc trebuie să țin neapărat dietă? ( Eu mănânc un aport zilnic de calorii. dar mănânc orice. fac bine sau trebuie dietă?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BeautifulSunflower a răspuns:

Nu lua medicamente. In primul rand trebuie sa te decizi ce vrei sa dai jos : Kg care iti apar pe cantar, sau grasimea acumulata. Pentru prima, nu este neaparat necesar de dieta, ci sa mananci cat mai putin, chiar si de doua ori pe zi, cat sa ai energie, nu uita, mancarea este pentru supravietuire!, iar daca vrei sa scapi de celulita ar fi indicat sa practici orice sport vrei tu, sa alergi, sau sa te duci la munte si sa faci drumetii zilnice! Orice fel de sport ajuta la arderea grasimilor!