| anonim_4396 a întrebat:

De 1 saptamana am inceput tratament cu anticonceptionale. Dupa ce am luat prima pastila, a2a zi noaptea mi-a fost foarte rau si am vomitat de vreo 6 ori.
De 1 saptamana ma simt rau intr-una. Nu stiu ce sa mai fac. Vomit si am dureri groaznice de stomac. Si moleseala. Dupa ce iau pastila, imediat la cateva ore mi se face rau. Nu pot sa dorm. Si mi-e greata. Ma gandeam sa intrerup tratamentul cu anticonceptionale. A mai patit cineva asa? Daca intrerup tratamentul dupa 1 saptamana ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întrerupe tratamentul si daca poti mergi la medic, daca trebuie sa stai in casă atunci numai lua pastile.