| MariMarik17 a întrebat:

Hei TPU.Eu fac canto, iar astazi cand m-am trezit ma ustura gatul.Ma cam doare.Ce as putea lua sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Pai in primult rand ia o pauza, opreste lectiile de canto pana cand iti revii(altfel e posbil ca problema sa se agraveze). Poti incerca siropul natural PLANTUSIN din muguri de pin(e foarte bun, am folosit si eu), sau foloseste lapte caldut amestecat cu miere(si acesta face bine la gat).

1 răspuns:
| Ruxandra100 a răspuns:

Ai putea lua Strepsils sau TantumVerde.