| Sunshine23 a întrebat:

Hei TPU.Eu m-am obisnuit sa fac sfoara in fiecare zi,pentru ca ne trebuie si la ora de sport,si ca sa ajung din ce in ce mai jos,trebuie sa o faci pe un loc alunecos(gresie).Azi,cand am facut-o,m-am dus prea brusc,adica,mai mult am alunecat, si acum nu prea stiu sa explic,dar parca s-a miscat un os de la locul lui,l-am simtit,l-am auzit cum a trosnit,iar cand m-am ridicat,s-a dus la locul lui(cel putin asa sper laughing ) si m-a durut destul de tare pentru putin timp, apoi abia de am reusit sa merg.Imi poate spune cineva ce am patit? Si cum as putea sa fac sa-mi treaca? Eu zic ca ar trebui niste exercitii de ridicare a piciorului etc.,si chiar am incercat,si sa ma las cu capul pe piciorul respectiv,si nu pot sa ajung cu fruntea pe genunchi ca alta data, pentru ca doare tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ti-ai rupt spatele. Lasa sfoara si apuca-te de carte.

| Sunshine23 explică (pentru T0T):

Nu mai spune! Tu crezi ca pe mine chiar ma doare capu' in momentul asta de ortografie?
Si daca nu vrei sa-ti dai si tu cu parerea... intr-un mod in care sa ma ajute, sa-mi formez si eu o idee despre ce naiba s-a intamplat, de ce puii mei raspunzi? Sa te afli-n treaba? Vezi-ti de viata ta, copil facut gramada ce esti!

| T0T a răspuns (pentru Sunshine23):

Tu nu stii cati ani am copile laughing Stai linistit sunt major daca asta te freca pe tine la cap asa mult. Nu iti mai da cu parerea. Crezi ca noi pe TPU ne uitam la stele si stim ce are spatele tau? Nici unii medici nu sunt in stare la locul de fata sa isi dea seama de multe lucruri. Ti-am spus o posibilitate care de ce nu, poate exista.

| MarieStephan a răspuns (pentru T0T):

(y)

| Sunshine23 explică (pentru T0T):

Logica ta:
"Faci sfoara, si-ti rupi spatele."
You are such a genius, man!

| Danysan a răspuns:

Mergi la medic e posibil sa sa fi suferit o deplasare temporara desii ma indoiesc. Deplasarea cartilagelor este foarte dureroasa si ai fi ajuns la urgente imediat.seara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu te forta sa faci miscari sau exerciti extreme, mergi la medic pentru o tomografie computerizata.
O zi buna.

| MarieStephan a răspuns:

Du.te la doctor CA Daca ai osul rupt nu o sa.l prinda gimnastica la loc big grin

| Sunshine23 explică (pentru MarieStephan):

Nu am osul rupt ma laughing)). Nu ma doare nici chiar asa de tare... stai calma, nu-i asa "de grav". Daca se rupea osul iti dai seama ca urlam ca dracu pe acolo... nu gandesti? Ceva tot s-a intamplat,dar nici chiar asa. Am fortat piciorul mai mult si de asta probabil,oricum,doar astazi s-a intamplat,sa vad si eu cum ma mai simt maine,poimaine,ca daca stau linistita nici nu simt,si acum ca a mai trecut ceva timp,ma simt mai bine,tot ma doare putin cand merg, dar nu asa de tare.
SI apropo cand am spus ca l-am auzit trosnind, nu m-am referit cand s-a rupt, atunci cand s-a miscat de la locul lui, l-am auzit, mai pe intelesul tau:
IN NICI UN CAZ NU AM OSUL RUPT!

| MarieStephan a răspuns (pentru Sunshine23):

SI eu mi.am rupt piciorul SI nici n.am auzit sau simtit cand s.a rupt SI Abia dupa 2 zile incepuse sa ma doara
Daca nu te doare SI n.ai nimic de Ce mai intrebi? happy

| Sunshine23 explică (pentru MarieStephan):

Ma, chiar trebuie sa scriu inca odata genul asta de comentariu? Pe bune, am spus ca ma doare, dar nu asa de tare incat sa pot crede ca s-a rupt osul. Si acuma pe bune... cum sa-ti rupi osul si sa nu simti? Hai sa fim seriosi...

| pinkberry320 a răspuns:

Ți-ai luxat vreun cartilagiu sau ceva, ai forțat piciorul. Oricum, fie du-te la doctor