| fhjjkgcssh a întrebat:

Ginecologul mi-a prescris contraceptivele Yasmin ca am chisturi ovariene si as vrea sa stiu ce parere aveti despre ele? Am auzit ca ingrasa e adevarat? Ce efecte secundare are? Pls help! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, una dintre posibilele reacţii adverse ale AC este "luarea în greutate"/îngrăşarea :(
Oricum, din moment ce este în joc sănătatea ta, NU te mai uiţi la siluetă!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/pro_2796_24.09.10.pdf?anmPage=1685ID=33678

Toate cele bune!

| Holy2010 a răspuns:

Daca mananci te ingrasi! Pastilele nu contin calorii. Poti retine apa dar asta nu inseamna ca te ingrasi.