| Carl a întrebat:

Ieri la ora de mate am cascat si o durere a inceput in partea dreapta a maxilarului si dupa aceea mi-a trecut.Seara cand mancam, am cascat gura si m`a bufnit iar durerea. A ineput si la ureche si ma doare rau cand deschid gura. Tin sa precizez ca am avut oreon, nu am nimic la dinti si nnu am stat nici in curent. Ce e posibil sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Pentru că nu ești atent la ora de mate rolling on the floorlaughing

| AndrogynBeauty a răspuns:

Adevărul e că la ora de mate te ia uneori un somn şi-o plictiseală...hehe. Am păţit şi eu chestia cu durerea după un căscat mai vârtos, şi aşa e, nu mai puteam nici să deschid bine gura să muşc dintr-un măr, de exemplu, mă durea şi mă ţinea. Dar stai liniştit, trece repede, în 2-3 zile eşti ca nou. Evită şi tu orele de mate, dăunează grav sănătăţii! Baftă!

| Carl explică:

Am fost la doctor si mi-a zis ca imi creste maseaua de minte. iau nurofenbig grin

| Kanpeki a răspuns:

Poate ai cascat prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai scrantit maxilarul, o sa-ti treaca.

| deea_2417 a răspuns:

Nu stiu exact ce este mi se intampla si mie deseori