| razvan131997 a întrebat:

Salutare. De câteva zile am o durere în partea dreapta a a maxilarului. Durerea apare când deschid gura mai mult sau când mișc gura în partile laterale. Durerea se întinde către ureche. De la ce credeți ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica a stat cu gura ciudat? si eu am avut o astfel de durere, tot in partea dreapta a maxilarului, la ureche.Ma durea si cand radeam, si eu stau numai razand..asta da chin.M-a tinut mai mult de o saptamana durerea.Nu am fost la medic.

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ti-a pocnit articulatia mandibulei? poate de asta te doare.
http://www.zambetsanatos.com/sanatate-orala/durerile-de-maxilar/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ar conta mai mult cum sa iti treaca...
Probabil ai tras curent si ai stat cu gura ciudat. O sa iti treaca in vreo 3 zile daca stai linistit. Nu mai misca mereu sa te mai doara.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am patit asta. De asta am zis. Iar noaptea cand dormeam probabil stateam cu gura ciudat nu stiu(dormeam laughing ) si dimineata iar ma durea. Dar a trecut dupa ceva timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cum adica a stat cu gura ciudat? si eu am avut o astfel de durere, tot in partea dreapta a maxilarului, la ureche.Ma durea si cand radeam, si eu stau numai razand..asta da chin.M-a tinut mai mult de o saptamana durerea.Nu am fost la medic.

| AliGab a răspuns:

Ar putea fi de la amigdale...du-te la un control ORL

| gc4494500 a răspuns:

Intreba medicul, te-ai lovit de curand? sa nu fi fracturat http://goo.gl/rYMB7q

| Munteanu15 a răspuns:

Cred că ți- ai suprasolicitat mandibula și simți un ușor discomfort la deschiderea gurii. Și eu am pățit asta mai ales după ce mâncam semințe mult timp