| anonim_4396 a întrebat:

Ieri m-a muscat un hamster, chiar foarte rau, si mi-e frica sa nu mi se infecteze.Am spalat rana imediat cu apa, doar cu apa, si am infasurat degetul cu o carpa. Mentionez ca mi-a curs foarte mult sange.Nu vreau sa apelez la medic, dar nici sa se infecteze.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siscanu12 a răspuns:

Nui nimic.Pe mine m-a muscat de multe ori.Si n-am murit, Rana ta nu se infecteaza.Cind vrei sa te joci cu hamsterul tau spalati bine miinele, si joaca-te cu el cind e treaz.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru Siscanu12):

Cand te-a mușcat cred ca ți-a luat si o parte din creier pentru ca la gramatică nu prea te descurci.

| Siscanu12 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pentru mine parerea ta nu conteza.Am incercat sa ajut.

3 răspunsuri:
| STeEaaNuuTtTzZz a răspuns:

Păi dacă nu apelezi la medic se infectează. Noi nu suntem dotori, ce e cu adevărat grav, numai medicul face. Așteaptă 2-3 zile, pune Bephanten cremă și dcă e rău, fuga la medic