| FlorentinaF a întrebat:

Problema mea este jenanta dar ma deranjeaza incredibil de tare.De ani de zile ma confrunt cu halena. Initial am crezut ca problema o reprezinta cariile, apoi stomacul si intr-un final am gasit niste puncte albe pe amigdale. Am mers imediat la ORL si diagnosticul : Amigdalita cronica cazeoasa. Mi-a recomandat sa fac operatia in primavara iar imediat dupa asta am avut un episod urat de amigdalita cu durere, febra... Sunt dispusa sa fac operatia dar mi-e teama ca mirosul nu dispare. Am facut analizele, Helicobacter Pylori negativ, strptococ negativ, ASLO bun, cam toate erau bune. Am observat ca gaurile nu se mai incarca la fel cu acea chestie alba dar mirosul este groaznic, fetid, miros de sulf. Am citit despre unele cazuri in care operatia de scoatere a amigdalelor nu a fost chiar un succes si mi-e teama sa nu fiu si eu la fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
singurul care poate sa iti explice mai clar este un specialist experimentat in domeniu.
O zi buna.

| Lola05 a răspuns:

Încearcă oil-pulling pentru 2 luni de zile. E foarte posibil să își amelioreze sau chiar trateze problema. Dacă vrei detalii îți dau cu cea mai mare plăcere happy

| FlorentinaF explică (pentru Lola05):

Imi poti da cateva detalii? Am citit, am incercat o data si mi s-a parut dezgustator... Eu nu suport uleiul nici in mancare laughing
Cum se face mai exact?