| anonim_4396 a întrebat:

Uitasem sa tai unghia de la degetul mare de la picior si imi crescuse in carne. Dupa ce am suferit vreo... o saptamana am reusit sa o tai dar inca ma doare. Credeti ca mai am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sarada a răspuns:

Sall ma scuzi dar trebuie sa te adresezi la un medic cu asa problema pot sa-ti spun doar sa te insanatosesti si sa mergi mai departe

| IE96 a răspuns:

Probleme cu unghia incarnata sunt destul de frecvente din cauza taierilor excesive ale unghiilor, nu este indicat sa tai unghia mai mult pentru ca pot aparea infectii, cel mai bun tratament pentru unghia incarnata este cel chirurgical.Recomandarea mea este sa mergi la un medic dermatolog.

| CharlieXCX a răspuns:

Hei nu te speria. Incearca sa ma i tai din ea si daca nu poti du-te la un doctor am o colega care s a operat daca te duci acum o sa fie mai bine.Succes!