| anonim_4396 a întrebat:

Urmează să fac operația de polipi... METODA CLASICĂ!
și sunt foarte foarte foarte speriată crying Doctorul a spus că mă dă cu spray, îmi face o injecție în fund (da,în fund) ca să am o "stare de euforie" și nu o să simt nimic. Dar din spusele altora, cică doare. Și analizele de dinainte, dor? Vă rog frumos, răspunsuri sincere! Dacă ați trecut prin asta, spuneți exact, ca să știu ce se va întâmpla...
FUNDAAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Imi pare rau pentru ce s-a intamplat! Eu nu am trecut prin aceasta operatie dar o ruda de-a mea da. Ceea ce trebuie sa stii e ca nu ai de ce sa te temi.Este una din cele mai usoare operatii.Nu vei avea dureri insuportabile, doar dureri obisnuite care vor trece daca iei pastile.Vei sta in repaus 3-4 zile si nu vei avea voie sa mananci alimente fierbinti, condimente sau bauturi carbogazoase.In fine, multi au trecut prin aceasta operatie si au supravietuit.Iti doresc multa sanatate! Ai grija de tine!