| Neptune07 a întrebat:

Hei TPU, vi s-a întâmplat să aveți junghiuri intercostale mai mult de 2 săptămâni? Eu cred că am asta exact sub sânul stâng. Ziua merge perfect totul ok apoi mă ia un junghi de maxim 3 secunde care mă sperie, iar asta se întâmplă cam zilnic. Am 21 de ani, nu beau, nu fumez, nu beau sucuri acidulate, dar sunt puțin cam sperioasă dacă pot spune (am avut 2 atacuri de panică in ultimii 2 ani. Mă gândesc că stau prea mult la computer și cu pandemia abia de mai ies din casă. Urmează să merg la medic dar aș vrea să știu dacă a mai pățit cineva și a aflat de la ce este și ce a făcut că să se oprească? Mulțumesc aniticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Poate fi de la stres. Stresul dat de statul gresit la pc, de lipsa de aer curat, de... etc. Dar poate fi si o lipsa de vitamine, minerale, etc. Orice ar fi, trebuie sa verifice medicul ca sa iti poata da un tratament corect.

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Pancreasul inima sau tenia