Întrebare recomandată | AndreeaPir a întrebat:

Hei tuturor! As avea nevoie de un sfat.De o luna si ceva am fost diagnosticata cu astm incipient si rinita alergica infectioasa.Mi s-a pus tratamentul:SINGULAIR.Pastila ma ajuta dar am observat ca de cateva zile mi-au aparut niste bubite (ca o urticarie) pe gambe si brate si destul de multe cosuri pe fata. Bubitele au aparut in cursul a doua zile. Nu cred ca sunt de la alimentatie sau altceva deoarece nu am mancat nimic special in acele zile. Acele bubite sunt rosii si mici si ma mananca destul de tare.Am citit pe prospectul medicamentului ca acesta poate provoca urticarie.Ar trebui sa ma opresc din a mai luat acest medicament? Va rog sa ma ajutati, mai ales daca ati trecut prin asa ceva sau daca sunteti/ati fost pe tratament cu Singulair.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaghenDavid a răspuns:

Singulair este pentru tratarea:
- astmului bronsic, inclusiv pentru prevenirea simptomelor de astm din timpul zilei sau noptii. Singulair previne, de asemenea, ingustarea cailor aeriene indusa de exercitiu fizic. tie probabil organismul nu ti accepta medicamentul sau inca se obisnuieste cu asta. Oricum vorbeste cu medicul despre de familie despre asta ar fi mai indicat!