| XxBlueRosexX a întrebat:

Heii acum o saptamana mi-a iesit un furincul foarte mare la subrat iar sambata am fost operata...ieri am fost sa schimbe pansamentul iar azidimineata a inceput sa ma doara si sa ma usture, oare e din cauza ca puroiaza inca sau se poate sa se fi infectat...mi-e frica, ar trebui sa merg la medicul care m-a operat sa se uite putin? Acasa nu risc sa sa schimb eu pansamentul pentru ca nu am betadina si nici penseta sterila, ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi din nou la medicul care te-a operat.Astfel de furuncul in zone sensibile recidiveaza, nu ti-a spus medicul? Nu iti fie teama, doar emrgi din nou la medic si explica-i problema.