| Sympii1997 a întrebat:

Heii, am si eu o problema, eu am cosuri pe picioare si nu cosuri de genu: dupa epilat sau asa, am cosuri de toamna incepand pana ce incep sa port pantaloni scurti prin iunie si am auzit ca sunt de la blugi. Mi-a zis cineva ca daca ma dau cu lamaie vor disparea si as vrea sa stiu daca este buna lamaia pentru asa ceva? sau ce altceva as putea folosi sa scap de cosurile de pe picioare?
Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dai cu spirt înainte de epilat și după, cu o cremă emolientă pentru combaterea iritației și implicit a coșurilor.
Instrumentele trebuie să fie personale și sterilizate.
Pa, pa.

| EuAli a răspuns:

Sper sa te ajute asta : http://www.google.ro/......http?/url

| Smiling a răspuns:

Nu stiu exact, dar daca te epilezi ai putea folosi ''Balsam dupa depilare''.Cat despre tratamentul cu lamaie, nu am auzit niciodata. Sper ca am fost de ajutor. Pa, Pa. wave wave happy

| Rahelia95 a răspuns:

Din cite stiu, lamaia pentru cosuri e destul de folositoare...luind in considerare ca nu este prea scumpa. poti incerca...