| Andreea_Bratu_1994_EMjR a întrebat:

Heii! Duminica, pe la ora 10:30 noaptea, ma jucam cu fratele meu.Am vrut sa ii sar in spate si el m-a prins de un picior ca sa nu cad, dar nu am putut sa ma tin si am cazut cu genunchiul stramb pe parchet.Mi-am dislocat rotula.Arata horror, ca in filmele de groaza! Practic osul meu se deplasase si ieeea in relief sa spun asa.Toata familia s-a speriat.Se inrosisera la fata.Ce credeti ca am facut eu? Am pus mana pe rotula si mi-am pus-o la loc.Cand am cazut a fost dureros! Nu puteam sa ma ridic si credeam ca am un carcel.Dar defapt imi dislocasem rotula.Luni dimineata am fost cu mama si cu tata la ortoped.Mi-a facut o radiografie si mi-a pus ghips.Atunci cand am cazut cam peste 1 ora mi s-a umflat genunchiul destul de mult.Doctorul a vazut si a zis sa imi pun gdheata peste ghips.Intrebare
Cum fac sa mi se desumfle mai repede? Mi-a spus sa pun gheata peste ghips dar nu prea vad rezultate.Se poate desumfla si peste 4 zile,nu neaparat in prima zi, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Desigur. Urmează recomandările medicului și totul va fi bine. Nu e cazul să improvizezi! Să te faci bine cât ma curând!