| Andrreachiriac a întrebat:

Heii' iaurtul ingrasa? cel cu fructe? Fundaa!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Uite o lista cu alimente interzise in curele de slabire. Daca nu te atingi de ele si mananci putin si regulat nu ar trebui sa ai probleme cu luarea in greutate.

Alimente interzise : zahar (deci toate dulciurile), grasime animala (deci carne de porc, de oaie s.a.m.d), fainoase (paine, cornulete, etc), fasole, orez, cartofi, mazare (cu exceptia celei verzi, in pastai), grau, porumb, alcool, fructe (indeosebi cele dulci, cu multa fructoza, poti sa mai mananci cate un mar, dar sa fie verde)

8 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Salut.
Depinde cate calorii are.
In cel mai bun caz alege iaurturile cu 80-90 calorii la 100 grame.
Pa, pa.

| dana85 a răspuns:

Nu ingrasa iaurtul slab(degresat), ingrasa cel gras.

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Da.:d

| DuDux3 a răspuns:

Nu

| annkaa a răspuns:

CEau :*
din cate stiu eu nu ingrasa...happydar nu exagera incat sa mananci prea multelaughing

| oAndyy a răspuns:

Toate iaurturile ingrasa fiindaca sunt facute din lapte. Poate ca scrie pe ambalaj 0% grasime, dar nu e adevarat. Mint de ingheata apele...
Imi dai funda?

| Mariana1993 a răspuns:

Da, ingrasa si in plus este foarte nesanatos! Uite aici ce prostii contine - http://mamabuna.blogspot.ro/......ntru.html. Bye!

| Walkeyyy a răspuns:

Hey,am avut si eu o dilema legata de asta si m-am consultat cu un nutritionist.Acesta mi-a spus iaurtul natural este foarte sanatos, dar cel cu fructe contine multi coloranti artificiali si de aceea poate aparea riscul de a lua proportii in greutate. Sper ca am fost de ajutor See ya!