| RainbowDash a întrebat:

Heii lumee. happy
Stiti niste metode de slabit rapid?
(Fara pastile, ceaiuri sau alte prostii din astea va rog)
Nu este pentru mine, ci pentru sora unei prietene
Are 11 ani si ceva si 57 de kg (Don't Hate)
Nu spuneti ca are prea mult, sau ca va ajunge obeza sau chestii! Nu este nevoie!
Scuzati categoria happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa renunte la dulciuri/fainoase/prajeli/sucuri carbo.
Sa reduca portiile de mancare si sa faca sport.
Ce inaltime are?
O zi buna happy

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Exercitii cardio(la bicicleta medicinala,sau alergat la banda pentru alergat) ajuta cel mai mult pentru slabire.
Exercitiile cardio ajuta cel mai mult sa pierzi caloriile si sa slabesti.happy

Ar fi recomandat sa nu manance dulciuri, produse de patiserie, fainoase si mancare grasa, sarata.

In rest, multa vointa si dorinta.Multi nu o au, eu nu o am.happy

Succes maxim pentru ea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce înălţime are acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbească happy

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!

| ArtDiamond23 a răspuns:

Pentru un copil este greu sa tina o dieta, dar poate incerca sa facă putin sport, sa nu mai mănânce multe dulciuri (moderat), daca mănâncă, si sa mănânce multe fructe si legume.