| Siilvannaa a întrebat:

Heii TPU :-s
am nevoie de ajutorpuppy dog eyes.
Ma doare plamanul stangthinking
cand respir nu ma doare absolut nimic.numai cand ma misc brusc sau ma ridic de pe scaun simt o durere.
credeti ca e ceva grav? M.ar ajuta mult sfaturile voastre.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e plamanul, pari a avea o nevralgie intercostala. Nu e grav, dar poate dura mult. Unge-te cu un antiinflamator (ketonal gel, de exemplu).

| Bacteriuță a răspuns:

Daca e grav sau nu iti poate spune doar un medic. mergi cat de repede se poate la unul.
bafta :*

| venusdoom a răspuns:

Pai cu asa ceva nu e de glumit. e posibil sa nu fie nimic grav, dar o consultatie la doctor ar fi mult mai buna decat sfaurile noastre.big grin

| Nommm a răspuns:

Hei Slvanna!hee hee Stai linistita, nu are cum sa te doara plamanul! happy este posibil un junghi intercostal care o sa te lase dupa ceva timp happy Plamanii este un organ care nu doarehee hee Stai calma nu e nimic grav! happy fundita?

| AncaAP a răspuns:

Pai ew ma stiu mult cu din astea da maica mea ii medic...si am mai auzit de la ea chestii d`astea cu dureri de plamani... Sfatul meu este sa mergi la un doctor sau sa le spui parintilor tai de durere ca te vor ajutawinking Ew nu stiu cati ani ai, da s-ar putea sa fie din cauza cresterii, daca ai subt 18tongue

| JLO a răspuns:

Este reumatism.Esti si racita?