| Briosicaaa a întrebat:

Heiii TPUhappy, vreau si eu niste exercitii pentru solduri, fese si pentru picioare suple.batting eyelashesDau funditaaabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! Eu îţi recomand pilates. :)
Ai aici exerciţii pentru picioare:
http://www.eva.ro/......-3236.html
Aici ai să găseşti exerciţii pentru şolduri:
Pentru fese:
Stai pe spate cu mâinile întinse pe lângă corp şi genunchii îndoiţi. Ridică fundul cât de sus poţi, iar apoi revii în poziţia iniţială. Repetă exerciţiul de 20 de ori. Ai mai putea face şi un exerciţiu asemănător: Exact ca primul,doar că vei ţine un singur picior îndoit, iar celălalt drept.
Pentru picioare:ai putea încerca şi bicicleta, pe care o poţi face şi acasă pe saltea(minim 5-10 minute) şi genoflexiuni.
Succes!

1 răspuns:
| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/