| InoTkd95 a întrebat:

Hello! Am avut acnee foarte grava dar acum mi-a mai trecut dar in schimb mi-au ramas cicatrici si am destule puncte negre. Cum as putea sa scap de ele? Daca incerc cu tinctura de propolis functioneaza? Pupici:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre le storci cu blândețe, tinctura de propolis are rol antiseptic și cicatrizant. Pune miere cu vitamina Ași E pe cicatrici.
Pa, pa.

| danutza_2917 a răspuns:

Din proprie experienta iti recomand sa folosesti urmatoarele produse naturale ca sa ai o fata curata si frumoasa:
- sapun lichid foarte delicat cu pielea care curata in profunzime, nu usuca si nu irita fata. http://aloeveraforever.ro/......iquid-soap
- crema de gomaj - care urmareste deblocarea orificiilor canalelor glandelor sebacee, si indeparteaza punctele negre fara ca tu sa le storci, fiind foarte delicata cu tenul o vei folosi o data la 2 zile, seara.
http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/forever-aloe-scrub
- crema hidratanta cu propolis care vindeca cicatricele ramase pe piele, se aplica de doua ori pe zi, dupa spalarea fetei. http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijirea-pielii/aloe-propolis-creme

| Vali87 a răspuns:

Boreade 12, Glyco a, Isotrexin -agresiv, Skinoren(una din ele) +protectie solara dimineata 30 spf - tratament minim 4 5 6 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bistruiru