| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am o problema..sunt sportiv de fel.dar mai scap cate o tigare.fac sport de 5 ani..nu pot sa trag mai mult de 4 tigari pe zi..incerc sa ma las dar de la stres,nervi.iau una,doua la bucata si na. dupa imi pare rau,nu sunt fumator cu pachetu si ziua, etc..de exemplu daca azi am chef fumez 2-3..cateva saptamani, luni nu fumez. apoi daca am chef iar 1-2..as vrea sa va rog sa imi dati un sfat sa le las definitiv si vreau sa va intreb daca din asa ceva e vreun risc Doamne Fereste de cancer...stiu ca se face din f multe pachete si ani grei de fumat zilnic. Multumesc f mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Riscul de cancer incepe de la prima tigara trasa in bot. Chestia e ca din scuza cu la stres, nervi si alte alea incet-incet dar sigur ajungi la un pachet-doua pe zi. Am vazut asta de prea multe ori ca sa zic ca exista si exceptii.